Čelsi je zavlado Londonom

Jan 2013 | Fudbal Vesti | 0 komentara. Ostavi komentar!

Prvi derbi 23. kola Premijer lige završen je pobedom Čelsija koji je na “Stamford Bridžu” savladao gradskog rivala Arsenal rezultatom 2:1.

Londonski derbi

Prvi od dva derbija Premijer lige koji se danas igraju u Londonu završen je pobedom domaćeg tima.

Čelsi je u neizvesnoj utakmici na “Stamford Bridžu” savladao gradskog rivala Arsenal rezultatom 2:1 (golove pogledajte OVDE!) i na taj način potvrdio da je trenutno najbolji tim u Londonu.

Meč je mogao da ode u potpuno drugom pravcu da je Olivije Žiru na samom startu pogodio gol iz izgledne prilike kada se našao oči u oči sa Čehom.

Kako je Francuz propustio svoju šansu kazna je stigla brže no što je to bilo ko očekivao. Huan Mata doveo je “Plavce” u vođstvo u šestom minutu igre nakon što mu je Eden Azar poslao loptu kao na tacni a Španac je objasnio Žiruu kako bi napadači trebalo da reaguju u izglednoj prilici.

Samo deset minuta kasnije usledio je novi šok za izabranike Arsena Vengera. Šćešnji je srušio Ramiresa u šesnaestercu pa je opravdano dosuđen penal za domaće koji je u gol pretvorio Frenk Lampard.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću Čelsija od 2:0 a početak drugog dela meča obeležila je incijativa gostiju koji su preko Volkota uspeli da smanje rezultat na 2:1.

Čelsi se nakon primljenog gola konsolidovao i preuzeo kontrolu nad utakmicom a Fernando Tores i Demba Ba mogli su da donesu “Plavcima” ubedljiviju pobedu da su iskoristili prilike koje su im se ukazale u završnici drugog poluvremena.

Meč je završen kako je i počeo, pokušajem Olivijea Žirua koji je završio preko prečke pa Čelsi beleži 13 pobedu i ostaje na trećoj poziciji u PL sa 45 bodova dok Arsenal ima 11 manje na šestoj poziciji.

Chelsea vs Arsenal 2:1 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410