Čempionšip : Ludnica se nastavlja i u plej ofu - Fudbal - Vesti

Čempionšip : Ludnica se nastavlja i u plej ofu

May 2013 | Fudbal Vesti | 0 komentara. Ostavi komentar!

Videli smo koliko je Engleska druga liga ( Čempionšip ) zanimljiva, pisali smo o famoznom poslednjem kolu koje je donelo veliku dramu za promociju u Premijer Ligu kao i dramu za opstanak u Čempionšipu.

Istim tempom se zahuktava i borba u plej ofu, posebno u duelu Votforda i Lestera. Imali su momci Djanfranka Zole zadatak da u revanšu stignu prednost Lestera iz prvog meča od 1-0, što su brzo i uradili golom Vidre u 15. minutu. Brzo su se konsolidovali gosti iz Lestera i samo posle 4 minuta izjednačili preko Nadženta, da bi opet Vidra doneo prednost Votfordu u 65. minutu. Rezultat od 2-1 za Votford je značio da se ide u produžetke, jer u Engleskoj ne važi pravilo “gola u gostima”.

Troj Dini - Votford 3-1 Lester

Troj Dini – Votford 3-1 Lester

A onda kao na filmu, dosuđen je penal za Lester, lopti je prišao Entoni Nokaert ali je bivši čuvar mreže Arsenala, Manuel Almunia zaustavio njegov šut pa potom još jedan. Usledila je munjevita kontra domaćih koju je Troj Dini krunisao prelepim volej udarcem za pobedu i odlazak na Vembli za konačni okršaj za Premijer Ligu.