Fenomenalan dribling golmana Hakena

Apr 2013 | Fudbal Vesti | 0 komentara. Ostavi komentar!

Meč između Hakena i Mjalbija, u 5. kolu švedskog šampionata, će ostati upamćen po pobedi domaćih 2:0 i fenomenalnom driblingu njihovog golmana Kristofera Kalkvista.
U 52. minutu pri rezultatu 0:0, nakon povratne lopte saigrača, Kalkvist je rešio da se poigra sa napadačem Mjalbija, Markusom Ekenbergom. Zamahnuo je kao da će da ispuca loptu daleko od svog gola, zatim “zalomio” Ekengerga i elegantno mu gurnuo loptu kroz noge.

Potez koji trenere dovodi do ivice ludila, a u kojem gledaoci naročito uživaju. Koliko je dobar i uspešan dribling bio pokazuje i činjenica da je “nesrećni” napadač Mjalbija došao da čestita golmanu odmah nakon što je lopta otišla od gola ka sredini terena.

Do kraja susreta igrači Hakena su uspeli da slome otpor rivala, postignu 2 gola i stignu do pobede. Strelci su bili Rene Muzola Makondele u 66. i Mostafa El Kahir u 82. minutu susreta. Nakon 5 odigranih utakmica Haken je na 6. poziciji sa 7 osvojenih bodova, dok je Mjalbi osmoplasirani sa bodom manje i uz meč manje.