Jubilarni Superklasiko nastavlja po starom - Fudbalske Vesti - Fudbalski Tipovi

Jubilarni Superklasiko nastavlja po starom

May 2013 | Fudbal Vesti | 0 komentara. Ostavi komentar!

Jubilarni 200. Superklasiko završen je bez pobednika, pošto su na “Bombonjeri” fudbaleri Boke juniors i River plate podelili bodove odigravši 1:1 u 12. kolu argentinskog prvenstva.

Superklasiko

Jedan od najvećih derbija na svetu, ako ne i najveći, nije mogao da prođe bez očekivane bakljade na tribinama, fanatične podrške igračima Boke, žustre igre i svega onog što ovakva utakmica može da priredi.

Superklasiko obilovao žestokim duelima

Remijem nikada nisu zadovoljni ni jedni ni drugi, jer se uvek ide na pobedu, bez obzira što je River Superklasiko dočekao u daleko boljoj formi, na trećem mestu, dok Boka je bila u seriji od 10 mečeva bez pobede sa svega devet bodova.

Sve to pada u vodu kada se sastanu ljuti rivali, pa ni prednost domaćeg terena nije pomogla plavo-žutima, jer su “milioneri” poveli već u drugom minutu kada je Manuel Lanzini glavom zatresao mrežu.

River Plate je poveo u prvom minutu

River Plate je poveo u drugom minutu

Igralo se otvoreno na obe strane, ali je Boka uspela da izjednači u 38. minutu golom Santijanaga Silve i do kraja je na semaforu ostalo 1:1. Tempo je nekako opao u nastavku, a domaći navijači su se dobro zabavljali pa su bakljadom prekinuli meč na 10 minuta.

Boca Juniors je izjednačila golom Silve

Da ništa ne izostane u velikom derbiju pobrinuo se Giljermo Burdizo pošto je u sudijskoj nadoknadi zaradio direktan crveni karton zbog preoštrog prekršaja.