Le Fondre igrač meseca

Le Fondre za 85 min. igrač meseca Premijer lige

Feb 2013 | Fudbal Vesti | 0 komentara. Ostavi komentar!

Adam Le Fondre obeležio je mesec januar u Premijer ligi. Napadač Redinga je proglašen za igrača meseca i postao miljenik navijača iako je na terenu proveo svega 85 minuta i niti jednom nije bio starter !

Adam Le Fondre

Mala minutaža Le Fondreu nije smetala da bude ključni čovek svoje ekipe u prvom mesecu nove godine. Sa dva gola protiv Njukasla u gostima doneo je preokret i pobedu svom timu 2:1, a dvostruki strelac je bio i protiv Čelsija. U igru je ušao sa klupe i u finišu susreta dva puta zatresao mrežu “plavaca” i doneo remi Redingu 2:2.

Le Fodre je prvi igrač u istoriji Redinga koji je osvojio priznanje za igrača meseca u Premijer ligi. 26-godišnji napadač je na terenu proveo 85 minuta, odigrao 4 utakmice (nijednom nije bio starter) i postigao 5 golova iz 5 šuteva u okvir gola. Nije bio starter od 11. decembra prošle godine. Njegovi golovi su pomogli Redingu da osvoji 7 od mogućih 12 bodova i konačno izađe iz zone ispadanja.

– Fantastičan je osećaj dobiti ovo priznanje, zahvalio bih se treneru i saigračima. Želim da i do kraja sezone igram u istom ritmu i postižem golove i nadam se da će to biti dovoljno da izborimo opstanak u ligi – rekao je Le Fondre.

U Redingu imaju razlog za duplo slavlje, pošto je za trenera meseca proglašen trener ovog tima, Brajan Mekdermot:

Brajan Mekdermot

– Fantastično je ovo priznanje, svi u klubu smo odradili vrhunski posao u prethodnih mesec dana. Šira slika je da smo osvojili mnogo poena i napredovali na tabeli i sada imamo realne šanse da izborimo opstanak u Premijer ligi.