Mensfild Taun

Kako je trener Mensfilda zaradio Aston Martin…

Feb 2013 | Fudbal Vesti | 0 komentara. Ostavi komentar!

Petoligaš Mensfild Taun je ove sezone privukao pažnju šire fudbalske javnosti herojskom borbom u svom FA Kup meču sa Liverpulom, jer su “Crvenima” skupo prodali kožu, a ovaj simpatični niželigaš se trenutno opet nalazi u fokusu, i to zbog opklade sklopljene između vlasnika i trenera kluba.

Naime, ova ekipa je prošle sezone savladala Berou rezultatom 7-0 i vlasnik kluba Džon Redford je treneru Polu Koksu obećao svog Aston Martina, u slučaju da njegova ekipa uspe da istu ekipu savlada još većim rezultatom. Jasno je da je Redford mislio da su uslovi koje je stavio pred svog trenera manje-više nemogući, ali Koks je očigledno sve shvatio previše ozbiljno jer je na poluvremenu, kada je Redford stigao na tribine, Mensfild već vodio 5-1, a utakmica je završena rezultatom 8-1, koji je postavljen 20 minuta pre kraja. Iako je razlika opet bila sedam golova, Redford je uzeo u obzir to da je Mensfild ovaj put postigao više golova, pa je tako Koksu poklonio svoj 95000 evra vredni Aston Martin – što je svakako fantastičan poklon za Koksa, čija je godišnja plata manja od tog iznosa.