Najbizarniji penal ikada

Jan 2013 | Fudbal Vesti | 0 komentara. Ostavi komentar!

Jedna od glavnih prednosti koju pristup interneta pruža ljubiteljima fudbala je to što sada možemo videti gomilu komičnih poteza za koje bismo inače bili uskraćeni. Najnoviji fudbalski “biser” nam stiže iz engleske Lige 1, iz meča između Bornmuta i Volsola. Gostujuća ekipa je jurila prednost Volsola od 2-1, i delovalo je da imaju dobre šanse da dođu bar do izjednačenja, jer je u 73. minutu domaći tim ostao sa 10 igrača. Ipak, domaći su šest minuta kasnije uspeli da dupliraju prednost, a za sve je bio kriv vezista gostiju Junan O’Kejn koji je, misleći da je sudija svirao slobodan udarac, uhvatio loptu u ruke u svom kaznenom prostoru, i tako domaćima poklonio penal. Ovaj incident je dobra lekcija za mlade fudbalere – nikada ne prestajte sa igrom dok sudija ne svira! Evo kako je sve to izgledalo: