U Lihtenštajnu fudbal nije najbitnija sporedna stvar - Fudbal Vesti - Fudbalski Tipovi

U Lihtenštajnu fudbal nije najbitnija sporedna stvar

Oct 2013 | Fudbal Vesti | 0 komentara. Ostavi komentar!

Dvojica reprezentativaca Lihtenštajna, propustiće kvalifikacionu utakmicu protiv Bosne i Hercegovine, zbog nesvakidašnjih razloga. Tomas Bek i Martin Bihel imaju preča posla nego da igraju za svoju reprezentaciju. Tomas Bek neće moći da igra zbog obaveze na poslu, dok Martin Bihel mora da ide na predavanja.

U Lihtenštajnu fudbal nije glavna sporedna stvar

U Lihtenštajnu fudbal nije glavna sporedna stvar

Tomas Bek je 32-godišnji napadač koji je sakupio 91. nastup za reprezentaciju Lihtenštajna (5 golova), debi za reprezentaciju je imao sa 17 godina, trenutno nastupa u FK Hardu, austrijskom trećeligašu.

Martin Bihel ima 26 godina, igra na poziciji veznog igrača, nastupao je za švajcarski Cirih,a trenutno je član nemačkog niželigaša, u pitanju je FC Unterföhring. Takođe je debitovao sa 17 godina za reprezentaciju, zabeležio je 41 nastup i postigao 2 pogotka.

Još jedna zanimljivost oko lihtenštajnskog fudbala, oni su jedina priznata federacija u UEFI koja nema sopstvenu ligu, već samo kup. Njihovi klubovi igraju u nižim ligama Švajcarske,a ubedljivo najuspešniji je nama dobro poznati Vaduc, koji je prošle sezone nastupao u prvoj ligi,a sada su u drugoj ligi Švajcarske. Oni su predstavljali LIhtenštajn u Evropi u 18 navrata u zadnjih 20 godina.
Lihteštajn ima samo jednog predstavnika od prvog kola kvalifikacija za LE.

Bosna i Hercegovina nalazi se na dobrom putu za Brazil, ostale su još dve prepreke Linhenštaj i Litvanija u gostima.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Povezane vesti:


Fudbal u 2013. godini Fudbal u 2013. godini
Nameštaljka veka Nameštaljka veka
Neverovatna fudbalska priča Neverovatna fudbalska priča
Tim Kejhil Tim Kejhil ušao u istoriju najbržim golom
Fudbal i marihuana ne idu zajedno Fudbal i marihuana ne idu zajedno


Komentari